Magyar Katolikus Lexikon > M > Minden Felekezetű Cirkuszi Alkalmazottak Lelkipásztori Gondozásának Nemzetközi Csoportja

Minden Felekezetű Cirkuszi Alkalmazottak Lelkipásztori Gondozásának Nemzetközi Csoportja (ang. International Group of Pastors for Circus and Showmen of All Confessions): 1979: alapították Nyugat-Berlinben. Gondoskodik a vándorló foglalkozású cirkuszi személyzet lelkipásztori, szociális és nyugdíjaskori ellátásáról, megszervezi gyermekeik iskoláztatását, hitoktatását, kollégiumi elhelyezését. Székhelye Augsburg (No.). Tag a →Vándorló Foglalkozásúak Gyermekeinek Európai Nevelési Szövetségében. 1991: 21 eu. és amerikai országban, köztük a Vatikánban voltak tagjai. N.D.

YIO 1993 I:932.